featured

Spor muharrirleri Galatasaray – Karagümrük maçını yorumladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ERMAN TOROĞLU – EN HOŞ MAÇ

Gündüz Adana Demirspor- Kayserispor maçını seyrederken kendimi İngiliz ligi izliyormuşum zannettim. Son yıllarda gördüğüm en hoş maçlardan biriydi. Galatasaray müsabakası da ona misal olur dedim lakin o kalitede olmadı. Sarıkırmızılı takım erken golü buldu. Sonra Zaniolo ile bir durum daha yakaladılar lakin bu futbolcunun bencilliği grubuna farkı açtıramadı.

Sonra gelen iki Karag��mrük golü… Bu şunu gösteriyordu; sarıkırmızılılar daima birlikte pres yapıp alanı daraltamadılar. Kopuk kopuk pres yapınca karşılarında top tekniği yüksek oyuncular da olunca, oyuna bir türlü hakim olamadılar.

İkinci yarı değişiklikler baskı yarattı fakat bu kadar kalabalık defansta o ortalarla bir şey yapamazdın. Aslında Karagümrük, biraz daha rakibin üzerine gidebilse, top kullanabilse 65-70’ten sonra Galatasaray seferinde mutlak durum yakalarlardı.

ERMAN TOROĞLU – EN HOŞ MAÇ

Gündüz Adana Demirspor- Kayserispor maçını seyrederken kendimi İngiliz ligi izliyormuşum zannettim. Son yıllarda gördüğüm en hoş maçlardan biriydi. Galatasaray müsabakası da ona emsal olur dedim lakin o kalitede olmadı. Sarıkırmızılı grup erken golü buldu. Sonra Zaniolo ile bir durum daha yakaladılar fakat bu futbolcunun bencilliği ekibine farkı açtıramadı.

Sonra gelen iki Karag��mrük golü… Bu şunu gösteriyordu; sarıkırmızılılar daima bir arada pres yapıp alanı daraltamadılar. Kopuk kopuk pres yapınca karşılarında top tekniği yüksek oyuncular da olunca, oyuna bir türlü hakim olamadılar.

İkinci yarı değişiklikler baskı yarattı fakat bu kadar kalabalık defansta o ortalarla bir şey yapamazdın. Aslında Karagümrük, biraz daha rakibin üzerine gidebilse, top kullanabilse 65-70’ten sonra Galatasaray keresinde mutlak konum yakalarlardı.

Hakem Volkan Bayarslan, berbat maç yönetmedi. Sonlara hakikat Galatasaray’a biraz sempatik baktı fakat sarı-kırmızılıların lehine verdiği ikinci penaltı, penaltı değildi. Ancak maalesef iki hafta önce Ankaragücü birebir formda Fenerbahçe’ye kurban edildi. Daima söylerim penaltı, penaltı üzere olmalı. Lakin maalesef İstanbul’da bunlar olmuyor.

Kaderinize razı olacaksınız. İcardi bu penaltıda hakeme yardım etti, topu kaleciye verdi. Dün gece Galatasaray, tahminen vakit zaman âlâ gayret etti fakat âlâ futbol oynamadılar. Alanda futbolcular da gergindi, kenarda Okan Buruk da… Galatasaray’da son derece âlâ çaba eden, sonuna kadar arbede eden Kerem ve Boey vardı. Onun haricindekiler, maalesef yükü eşit paylaşamadı.

SERKAN KORKMAZ – BİRİNCİ FİNAL

Galatasaray kazandığında kupa kaldıracağı bir maça başlamıştı adeta. Tempo, hamle pres üst seviyeydi ve golünü de erkenden bulmuştu. Lakin attığında sevinmediği golle beraberliği bulan Diagne ile tribünler kısa periyodik bir şok yaşıyordu. Olsun grup âlâ oynuyordu ve şimdi birinci yarının bitmesine bile daha çok vardı.

Hakem Volkan Bayarslan, makus maç yönetmedi. Sonlara gerçek Galatasaray’a biraz sempatik baktı lakin sarı-kırmızılıların lehine verdiği ikinci penaltı, penaltı değildi. Ancak maalesef iki hafta önce Ankaragücü birebir biçimde Fenerbahçe’ye kurban edildi. Daima söylerim penaltı, penaltı üzere olmalı. Ancak maalesef İstanbul’da bunlar olmuyor.

Kaderinize razı olacaksınız. İcardi bu penaltıda hakeme yardım etti, topu kaleciye verdi. Dün gece Galatasaray, tahminen vakit zaman uygun uğraş etti ancak âlâ futbol oynamadılar. Alanda futbolcular da gergindi, kenarda Okan Buruk da… Galatasaray’da son derece yeterli uğraş eden, sonuna kadar hengame eden Kerem ve Boey vardı. Onun haricindekiler, maalesef yükü eşit paylaşamadı.

SERKAN KORKMAZ – BİRİNCİ FİNAL

Galatasaray kazandığında kupa kaldıracağı bir maça başlamıştı adeta. Tempo, hamle pres üst seviyeydi ve golünü de erkenden bulmuştu. Ama attığında sevinmediği golle beraberliği bulan Diagne ile tribünler kısa periyodik bir şok yaşıyordu. Olsun ekip uygun oynuyordu ve şimdi birinci yarının bitmesine bile daha çok vardı.

Takımın en sağlam ismi Muslera dahil komik yanılgılar ve tuhaf gollerle Pirlo’nun kadrosu bir anda 1-3 öne geçmişti. Ortada (öncesinde ofsayt yoksa) Zaniolo’ya yapılan bir penaltıyı es geçen Bayarslan, birinci yarının sonu geldiğinde VAR’ın devreye girdiği bir durumda penaltı kararı alabildi ve Oliveira ile durum 2-3’e geldi.

İkinci yarı Galatasaray oyunu rakip yarı alana yıkıp beraberlik golü için baskıyı artırdı. 60’ta Icardi alana sürüldü ve santrfor olarak misyon yapan Zaniolo kenara alındı. Birkaç dakika sonra Rashica’nın düşürülmesiyle kazanılan penaltıda Icardi beyaz noktaya yöneldi. Arjantinli’nin mesleğinin en makus penaltısını bu maçta kullanmasıyla tansiyon tepe yaptı.

Bu tip durumlarda birinci penaltıyı gole çeviren kişi motamot devam etse daha mantıklı olur bence. Karagümrük’te kalecisi Batuhan değerli kurtarışlarla grubunu ayakta tutuyor Galatasaray baskısını giderek arttırıyordu. Baskı meyvesini maçtaki inişli çıkışlı performansıyla dikkat çeken Boey’in golüyle verdi.

Takımın en emniyetli ismi Muslera dahil komik kusurlar ve tuhaf gollerle Pirlo’nun ekibi bir anda 1-3 öne geçmişti. Ortada (öncesinde ofsayt yoksa) Zaniolo’ya yapılan bir penaltıyı es geçen Bayarslan, birinci yarının sonu geldiğinde VAR’ın devreye girdiği bir konumda penaltı kararı alabildi ve Oliveira ile durum 2-3’e geldi.

İkinci yarı Galatasaray oyunu rakip yarı alana yıkıp beraberlik golü için baskıyı artırdı. 60’ta Icardi alana sürüldü ve santrfor olarak misyon yapan Zaniolo kenara alındı. Birkaç dakika sonra Rashica’nın düşürülmesiyle kazanılan penaltıda Icardi beyaz noktaya yöneldi. Arjantinli’nin mesleğinin en berbat penaltısını bu maçta kullanmasıyla tansiyon tepe yaptı.

Bu tip durumlarda birinci penaltıyı gole çeviren kişi motamot devam etse daha mantıklı olur bence. Karagümrük’te kalecisi Batuhan kıymetli kurtarışlarla kadrosunu ayakta tutuyor Galatasaray baskısını giderek arttırıyordu. Baskı meyvesini maçtaki inişli çıkışlı performansıyla dikkat çeken Boey’in golüyle verdi.

Maçın son düdüğüne (uzatmalarla birlikte) 15 dakika kadar vardı ve Galatasaray birinci düdüğünden itibaren final üzere oynadığı maçta davul üzere gerilmişti fakat bir o kadar da coşkuluydu hala. Ancak; olmayınca olmuyor… Rakip kaliteli bir rakipken ne kadar âlâ oynarsanız oynayın, kişisel kusurlarla birlikte geriye düşülünce, panik havasına girmeden ayakta kalmak çok güç.

Bu ligde yedi final maçı vardı Galatasaray’ın artık altı finali kaldı. Haftaya Dolmabahçe’de oynanacak derbi ligin tepesini şekillendirecektir kuşkusuz fakat her sonuçta heyecan son haftaya kadar nefes kesmeye devam edecek diye düşünüyorum. Kim bilir tahminen de; Galatasaray tahminen de dün geceki bir puanla şampiyon olacak.

LEVENT TÜZEMEN – SERGIO ATMALIYDI

Boey’in attığı beraberlik golü G.Saray’a tahminen 1 puan kazandırdı. Bu puan şampiyonluk yolunda inşallah değerli olur. Ben Karagümrük grubunu ve bilhassa F.Bahçe maçında 0 asistle oynayan Borini’yi bu kadar istekli ve coşkulu görmedim. İtalyan Borini 2 gole imza atarken şaşırtan bir gayret ortaya koydu.

Maçın son düdüğüne (uzatmalarla birlikte) 15 dakika kadar vardı ve Galatasaray birinci düdüğünden itibaren final üzere oynadığı maçta davul üzere gerilmişti lakin bir o kadar da coşkuluydu hala. Lakin; olmayınca olmuyor… Rakip kaliteli bir rakipken ne kadar yeterli oynarsanız oynayın, ferdi kusurlarla bir arada geriye düşülünce, panik havasına girmeden ayakta kalmak çok sıkıntı.

Bu ligde yedi final maçı vardı Galatasaray’ın artık altı finali kaldı. Haftaya Dolmabahçe’de oynanacak derbi ligin doruğunu şekillendirecektir kuşkusuz fakat her sonuçta heyecan son haftaya kadar nefes kesmeye devam edecek diye düşünüyorum. Kim bilir tahminen de; Galatasaray tahminen de dün geceki bir puanla şampiyon olacak.

LEVENT TÜZEMEN – SERGIO ATMALIYDI

Boey’in attığı beraberlik golü G.Saray’a tahminen 1 puan kazandırdı. Bu puan şampiyonluk yolunda inşallah değerli olur. Ben Karagümrük kadrosunu ve bilhassa F.Bahçe maçında 0 asistle oynayan Borini’yi bu kadar istekli ve coşkulu görmedim. İtalyan Borini 2 gole imza atarken şaşırtan bir gayret ortaya koydu.

G.Saray şayet 3-1 yenik duruma düşmüş ve sonradan galibiyet yolunu açacak penaltıyı İcardi ile kaçırdıysa bu büsbütün ferdî beceriksizlik ve fantezidir. Yenilen iki golde Nelsson’un önemli yanılgısı vardı. Muslera’nın geçmişten ders almayarak, fantezi yaparak rakibe kaptırdığı top gol oldu. Okan hocanın G.Saray ‘da büyük işler yapan Muslera’yı uyarması gerekir. Uruguaylı kaleci artık başına nazaran takılmayı bırakmalıdır. Ayrıyeten sahanın en uygunu Oliveira penaltıyı eksiksiz bir vuruşla gole çevirmişti.

Topun başına İcardi’nin geçmesi büsbütün fanteziydi ve Okan Buruk müdahale etmeliydi. Sadece tribünler sevdiği şarkıyı söylesin diye Uruguaylı yıldıza attırılmamalıydı. Zira oyunun içinde hala sıcak durumda olan Oliveira topun başına geçmeliydi.

Karagümrüklü oyuncular vakti kullanmak için daima ağır hareket etti. İki penaltı vermesine karşın Volkan Bayarslan üzere hakemler çok tehlikelidir. Neden mi oyunu daima soğuttu, VAR’la konuşmalarını uzun tuttu. Vakit geçiren rakibe müsaade verdi ayrıyeten G.Saray lehine çaldığı faullerde rakip oyuncularla resmen istişare yaptı. İkinci yarıyı 7 dakika uzatması komikti.

G.Saray şayet 3-1 yenik duruma düşmüş ve sonradan galibiyet yolunu açacak penaltıyı İcardi ile kaçırdıysa bu büsbütün kişisel beceriksizlik ve fantezidir. Yenilen iki golde Nelsson’un önemli kusuru vardı. Muslera’nın geçmişten ders almayarak, fantezi yaparak rakibe kaptırdığı top gol oldu. Okan hocanın G.Saray ‘da büyük işler yapan Muslera’yı uyarması gerekir. Uruguaylı kaleci artık başına nazaran takılmayı bırakmalıdır. Ayrıyeten sahanın en uygunu Oliveira penaltıyı eksiksiz bir vuruşla gole çevirmişti.

Topun başına İcardi’nin geçmesi büsbütün fanteziydi ve Okan Buruk müdahale etmeliydi. Yalnızca tribünler sevdiği şarkıyı söylesin diye Uruguaylı yıldıza attırılmamalıydı. Zira oyunun içinde hala sıcak durumda olan Oliveira topun başına geçmeliydi.

Karagümrüklü oyuncular vakti kullanmak için daima ağır hareket etti. İki penaltı vermesine karşın Volkan Bayarslan üzere hakemler çok tehlikelidir. Neden mi oyunu daima soğuttu, VAR’la konuşmalarını uzun tuttu. Vakit geçiren rakibe müsaade verdi ayrıyeten G.Saray lehine çaldığı faullerde rakip oyuncularla resmen istişare yaptı. İkinci yarıyı 7 dakika uzatması komikti.

Sonuçta G.Saray meskeninde 3-1 geriye düştüğü maçta maçı çevirecek durumları buldu ancak fantezi ve önemli ferdî kusur bunu engelledi. Okan hocanın sahanın en düzgünü Oliveira’yı çıkarıp G.Saray’ın tam baskı kuracağı sıralarda halı saha anlayışıyla oynayan Mata’yı alması yanlış bir ataktı.

Sonuçta G.Saray konutunda 3-1 geriye düştüğü maçta maçı çevirecek durumları buldu lakin fantezi ve önemli kişisel yanılgı bunu engelledi. Okan hocanın sahanın en uygunu Oliveira’yı çıkarıp G.Saray’ın tam baskı kuracağı sıralarda halı saha anlayışıyla oynayan Mata’yı alması yanlış bir atılımdı.

Spor muharrirleri Galatasaray – Karagümrük maçını yorumladı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnano
betnano
betnano
betnano
betnano giriş
sekabet
sekabet giris
totobet giris
totobet
supertotobet
supertotobet giriş
gebze avukat
gebze avukat firmaları
casino oyunları
en güvenilir bahis siteleri
forex firmaları
radar fx
dyorex
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
vbet giriş
vbet giriş
ngsbahis giriş
ngsbahis giriş
golden bahis
golden bahis
betnano giriş
Giriş Yap

Gündem Spor - Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!