featured

Beşiktaş Galatasaray derbisi sonrası yıldız isme flaş sözler! “Klasik yanılgısını yaptı”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SERKAN KORKMAZ – 20. DAKİKA

Futbolla ortada sırada ilgilenen biri bile uzunca müddettir bu maçı bekliyordu. Sivas’ta Fenerbahçe kazanınca ülkenin yarısından fazlası seçimi, siyaseti bırakıp Dolmabahçe’deki derbiye odaklandı. Türkiye’nin en güzel forvetleri ve en düzgün kalecileri ve hatta (bence) orta alanları karşı karşıya geldi dün akşam. On birlerde sürpriz yoktu. Maç başladığında senaryo da beklendiği üzereydi.

Buruk, Beşiktaş’ın beklenen baskısını savuşturup Rashica ve İcardi irtibatıyla öne geçerken Beşiktaş savunması ve Mert çok çaresizdi. Gol durumu bulmakta zorlansa da Galatasaray açısından işler yolunda görünüyordu. Beşiktaş’ın gol senaryolarıysa tıkanmış üzereydi, ta ki kornere kadar. Hakikaten; gol Saiss’le geldi. Kısa uzunluklu Galatasaray karşısında Beşiktaş’ın uzunluk avantajı tesirli olmuştu. Gol Beşiktaş’a yalnızca beraberliği değil özgüvenle birlikte oyun üstünlüğünü de getirdi.

Toreira’nın dişinin kırıldığı söylenen bir durum var, o durumda VAR devreye girse Saiss için kırmızı gündeme gelebilirdi. İkinci yarıyla birlikte gözler artık Güneş ve Buruk’un hamlelerindeydi. 2. yarının başında Aboubakar ve Cenk ile gole yakın oynayan Güneş’in grubuydu. Galatasaray baskı yediği dakikalarda yeniden klasik golünü yedi. Muslera’nın bu seferki cürüm ortağı Oliveira’ydı. Bu gol olmasa da Beşiktaş her an öne geçeceği golü atabilecek üzereydi doğrusu. Bu golle birlikte birinci atak Buruk’tan Zaniolo ve Midtsjö ile geldi. İkinci atak on dakika sonra yeniden sarı kırmızılardandı.

SERKAN KORKMAZ – 20. DAKİKA

Futbolla ortada sırada ilgilenen biri bile uzunca müddettir bu maçı bekliyordu. Sivas’ta Fenerbahçe kazanınca ülkenin yarısından fazlası seçimi, siyaseti bırakıp Dolmabahçe’deki derbiye odaklandı. Türkiye’nin en uygun forvetleri ve en güzel kalecileri ve hatta (bence) orta alanları karşı karşıya geldi dün akşam. On birlerde sürpriz yoktu. Maç başladığında senaryo da beklendiği üzereydi.

Buruk, Beşiktaş’ın beklenen baskısını savuşturup Rashica ve İcardi temasıyla öne geçerken Beşiktaş savunması ve Mert çok çaresizdi. Gol durumu bulmakta zorlansa da Galatasaray açısından işler yolunda görünüyordu. Beşiktaş’ın gol senaryolarıysa tıkanmış üzereydi, ta ki kornere kadar. Hakikaten; gol Saiss’le geldi. Kısa uzunluklu Galatasaray karşısında Beşiktaş’ın uzunluk avantajı tesirli olmuştu. Gol Beşiktaş’a yalnızca beraberliği değil özgüvenle birlikte oyun üstünlüğünü de getirdi.

Toreira’nın dişinin kırıldığı söylenen bir konum var, o konumda VAR devreye girse Saiss için kırmızı gündeme gelebilirdi. İkinci yarıyla birlikte gözler artık Güneş ve Buruk’un hamlelerindeydi. 2. yarının başında Aboubakar ve Cenk ile gole yakın oynayan Güneş’in grubuydu. Galatasaray baskı yediği dakikalarda tekrar klasik golünü yedi. Muslera’nın bu seferki cürüm ortağı Oliveira’ydı. Bu gol olmasa da Beşiktaş her an öne geçeceği golü atabilecek üzereydi doğrusu. Bu golle birlikte birinci atılım Buruk’tan Zaniolo ve Midtsjö ile geldi. İkinci atılım on dakika sonra tekrar sarı kırmızılardandı.

Okan Hoca bu defa Barış ile Dubois’yı alana sürdü. Maçın son kısmında Galatasaray temposunu artırarak konum kısırlığına “dur” demeyi başardı lakin kalesinde tehlikeler görmeye devam etti. Maçta bir gol daha olması (adeta) yazı turaya döndüğünde son kelamı Beşiktaş söyledi. Golün sahibi Fenerbahçe karşısında olduğu üzere siyah beyazlıların kötülerinden Aboubakar’dı. Rakip kaleyi tutan tek şutu olan Galatasaray’daysa Aboubakar’dan makus oynayan o kadar çok isim vardı ki… Okan Hoca, 20. dakikadan sonra maçtan kopan grubuna ne olduğunu uygun tahlil etmeli.

ZEKİ UZUNDURUKAN – GÜNEŞ’İN ÖNÜNÜ KESENLER UTANSIN

Galatasaray, Icardi ile golü bulduğu dakikaya kadar sahanın her alanında Beşiktaş’a pres yaptı. Sonrasında aslında Rashica’nın asistinde İcardi ile skor tabelasını değiştirdi. O dakikadan sonra Galatasaray’ın tahrip gücü yüksek futbolu kayboldu. Sahneye Beşiktaş çıktı. Beşiktaş, orta alanda oyun üstünlüğünü ele geçirdi ve Galatasaray’ın geriye yaslanmasını sağladı. Salih, Hadziahmetovic ve Gedson Fernandes oyunu tutan üçlü oldu.

Beşiktaş, Adekugbe’nin kanadından akın akın gelip ceza alanına orta yağdırdı. Adekugbe etkisiz kalınca, Kerem’in de randımanı düştü. Birinci yarıda Redmond’un o denli bir ortası vardi ki, topu Cenk Tosun’un başına nişanladı adeta. Lakin Cenk, fileleri havalandıramadı. Bu durum golün de habercisi oldu. Galatasaray’da birinci yarıda Kerem, Mertens oyunun yalnızca atak tarafında vardı. Beşiktaş’ın artan baskısına çok fazla dayanamadı Galatasaray ve bir duran toptan (kornerden) kalesinde golü gördü. Saiss’in uygun yükselip vurduğu baş şutunda Muslera’nın yapabileceği hiçbir şey yoktu. Saiss uzun (1.88 boy) bir stoper. Onu alacak oyuncu Abdülkerim (1.85 boy) olmalıydı. Lucas Torreira (1.66 boy) değil.

Okan Hoca bu sefer Barış ile Dubois’yı alana sürdü. Maçın son kısmında Galatasaray temposunu artırarak durum kısırlığına “dur” demeyi başardı lakin kalesinde tehlikeler görmeye devam etti. Maçta bir gol daha olması (adeta) yazı turaya döndüğünde son kelamı Beşiktaş söyledi. Golün sahibi Fenerbahçe karşısında olduğu üzere siyah beyazlıların kötülerinden Aboubakar’dı. Rakip kaleyi tutan tek şutu olan Galatasaray’daysa Aboubakar’dan makus oynayan o kadar çok isim vardı ki… Okan Hoca, 20. dakikadan sonra maçtan kopan kadrosuna ne olduğunu yeterli tahlil etmeli.

ZEKİ UZUNDURUKAN – GÜNEŞ’İN ÖNÜNÜ KESENLER UTANSIN

Galatasaray, Icardi ile golü bulduğu dakikaya kadar sahanın her alanında Beşiktaş’a pres yaptı. Sonrasında esasen Rashica’nın asistinde İcardi ile skor tabelasını değiştirdi. O dakikadan sonra Galatasaray’ın tahrip gücü yüksek futbolu kayboldu. Sahneye Beşiktaş çıktı. Beşiktaş, orta alanda oyun üstünlüğünü ele geçirdi ve Galatasaray’ın geriye yaslanmasını sağladı. Salih, Hadziahmetovic ve Gedson Fernandes oyunu tutan üçlü oldu.

Beşiktaş, Adekugbe’nin kanadından akın akın gelip ceza alanına orta yağdırdı. Adekugbe etkisiz kalınca, Kerem’in de randımanı düştü. Birinci yarıda Redmond’un o denli bir ortası vardi ki, topu Cenk Tosun’un başına nişanladı adeta. Fakat Cenk, fileleri havalandıramadı. Bu konum golün de habercisi oldu. Galatasaray’da birinci yarıda Kerem, Mertens oyunun yalnızca atak tarafında vardı. Beşiktaş’ın artan baskısına çok fazla dayanamadı Galatasaray ve bir duran toptan (kornerden) kalesinde golü gördü. Saiss’in düzgün yükselip vurduğu baş şutunda Muslera’nın yapabileceği hiçbir şey yoktu. Saiss uzun (1.88 boy) bir stoper. Onu alacak oyuncu Abdülkerim (1.85 boy) olmalıydı. Lucas Torreira (1.66 boy) değil.

Beşiktaş ikinci yarıya çok baskılı başladı. Aboubakar bomboş durumda o denli bir gol kaçırdı ki… Sonrasında bir net durumu daha kaçırdı. Bu sefer Muslera kurtardı. Beşiktaş, Adekugbe’nin kanadını otobana çevirdi ancak Okan Buruk, ekibindeki bu zaafı nasıl seyretti. İkinci yarıya neden Adekugbe ile başladı? İnanılır üzere değil. Galatasaray, bu dönem hiçbir maçta yemediği baskıyı yedi ve sonrasında Beşiktaş’ın Hadziahmetovic ile golü geldi. Gol bağıra bağıra geldi de Okan hoca, sinema üzere seyretti kadrosundaki düşüşü. Hem de kulübesi bu kadar güçlüyken… Tabi bu golde çıkarken Oliveira’nın kaptırdığı topu da unutmamak gerek.

Galatasaray geriye düştükten sonra oyuncu değiştirmek meziyet değil. Skor 1-1’ken ve Beşiktaş baskı kurmuşken bu değişiklikleri yapmalıydın Okan hoca. 62’de nihayet Midtsjö ve Zaniolo oyuna dahil oldu. Mertens ve Oliveira çıktı. Mertens’i neden çıkarıyorsun, senin saha başkanın Mertens! Bir vakitler böylesine büyük maçlarda Galatasaray’ı sırtlayan Muslera dün ikinci golde yeniden klasik yanılgısını yaptı. Yahu sen ayağını yeterli kullanabilen bir kaleci değilsin. Neden pas atmaya çalışıyorsun. Hem kendini, hem Galatasaray’ı, hem de Oliveira’yı yaktın. Geçen dönem Taylan’a birebir pası atmıştın. Bu dönem Oliveira’ya. Hiç ders almamışsın Muslera! Neden tehlike hunisinin içine top atıyorsun! 36 yaşına geldin, hala bunu öğrenemediysen, yolun açık olsun! Galatasaray’ın ivedilikle direkt oynayabilecek bir kaleci transfer etmesi lazım.

Beşiktaş öne geçtikten sonra o denli goller kaçırdı ki… Fakat oyunun uzatma anlarında Aboubakar o denli bir gol attı ki… Beşiktaş taraftarının memnunluğu görülmeye kıymetti. Helal olsun Beşiktaş’a! Muhteşem oynadılar ve haklı bir galibiyet aldılar. Şenol Güneş çok büyük hoca. Beşiktaş, Valerin İsmael ile ne durumdaydı, artık ne durumda! Uzay ekibi üzere oldu Şenol Güneş’in Beşiktaş’ı. Yaz transfer periyodunda ‘Beşiktaş’a Şenol Güneş gelmeli. Valerin İsmael vakit kaybından öteki bir şey değil’ dedim tekraren A Spor’daki yayınlarda. Lakin Şenol Güneş’in daima önünü kesen birileri oldu. Hem de bunlar Beşiktaşlı ve kimileri da yönetici… Nerede o ‘İsmaelciler!’ Ve o Şenol Güneş, artık Beşiktaş’ı şampiyonluk yarışına ortak etti. Fenerbahçe ise bu sonuçla şampiyonluk umutlarını uygunca artırdı. Şampiyonluk yarışında kartlar tekrar dağıtılacak. Derbi hezimeti Okan Buruk’a muharrir. Ekibini Beşiktaş derbisine hiç düzgün hazırlayamamış Okan hoca. Bir de Muslera! Yeniden yaktı Galatasaray’ı…

Beşiktaş ikinci yarıya çok baskılı başladı. Aboubakar bomboş konumda o denli bir gol kaçırdı ki… Sonrasında bir net durumu daha kaçırdı. Bu defa Muslera kurtardı. Beşiktaş, Adekugbe’nin kanadını otobana çevirdi lakin Okan Buruk, kadrosundaki bu zaafı nasıl seyretti. İkinci yarıya neden Adekugbe ile başladı? İnanılır üzere değil. Galatasaray, bu dönem hiçbir maçta yemediği baskıyı yedi ve sonrasında Beşiktaş’ın Hadziahmetovic ile golü geldi. Gol bağıra bağıra geldi de Okan hoca, sinema üzere seyretti grubundaki düşüşü. Hem de kulübesi bu kadar güçlüyken… Tabi bu golde çıkarken Oliveira’nın kaptırdığı topu da unutmamak gerek.

Galatasaray geriye düştükten sonra oyuncu değiştirmek meziyet değil. Skor 1-1’ken ve Beşiktaş baskı kurmuşken bu değişiklikleri yapmalıydın Okan hoca. 62’de nihayet Midtsjö ve Zaniolo oyuna dahil oldu. Mertens ve Oliveira çıktı. Mertens’i neden çıkarıyorsun, senin saha başkanın Mertens! Bir vakitler böylesine büyük maçlarda Galatasaray’ı sırtlayan Muslera dün ikinci golde yeniden klasik kusurunu yaptı. Yahu sen ayağını düzgün kullanabilen bir kaleci değilsin. Neden pas atmaya çalışıyorsun. Hem kendini, hem Galatasaray’ı, hem de Oliveira’yı yaktın. Geçen dönem Taylan’a tıpkı pası atmıştın. Bu dönem Oliveira’ya. Hiç ders almamışsın Muslera! Neden tehlike hunisinin içine top atıyorsun! 36 yaşına geldin, hala bunu öğrenemediysen, yolun açık olsun! Galatasaray’ın hemen direkt oynayabilecek bir kaleci transfer etmesi lazım.

Beşiktaş öne geçtikten sonra o denli goller kaçırdı ki… Lakin oyunun uzatma anlarında Aboubakar o denli bir gol attı ki… Beşiktaş taraftarının memnunluğu görülmeye kıymetti. Helal olsun Beşiktaş’a! Üstün oynadılar ve haklı bir galibiyet aldılar. Şenol Güneş çok büyük hoca. Beşiktaş, Valerin İsmael ile ne durumdaydı, artık ne durumda! Uzay grubu üzere oldu Şenol Güneş’in Beşiktaş’ı. Yaz transfer devrinde ‘Beşiktaş’a Şenol Güneş gelmeli. Valerin İsmael vakit kaybından öbür bir şey değil’ dedim tekraren A Spor’daki yayınlarda. Lakin Şenol Güneş’in daima önünü kesen birileri oldu. Hem de bunlar Beşiktaşlı ve kimileri da yönetici… Nerede o ‘İsmaelciler!’ Ve o Şenol Güneş, artık Beşiktaş’ı şampiyonluk yarışına ortak etti. Fenerbahçe ise bu sonuçla şampiyonluk umutlarını yeterlice artırdı. Şampiyonluk yarışında kartlar tekrar dağıtılacak. Derbi mağlubiyeti Okan Buruk’a muharrir. Grubunu Beşiktaş derbisine hiç âlâ hazırlayamamış Okan hoca. Bir de Muslera! Tekrar yaktı Galatasaray’ı…

TURGAY DEMİR – BEŞİKTAŞ EZDİ

Derbinin birinci yarısında herkes çok denetimli oynamaya çalıştı. İki kadroda orta alanda rakibini bozarken kendi sağ kanatlarını daha çok kullandılar. Galatasaray birinci durumunda Omar’ın yanlışıyla gol bulurken Beşiktaş iki net kaçırdıktan sonra Romain Saiss’in dayanılmaz başıyla hem tabelayı eşitledi hem de devrenin kalan kısmında oyunu istediği üzere yönlendirdi… Salih orta alanda uçanı kaçanı yakalarken, Gedson da sol taraftan yüklendi.

Galatasaray mümkün olduğunca oyunu yavaşlatıp uzun toplarla savunma ardına sarkmaya çalışırken Beşiktaş daha çok pas yaptı ve daha tesirliydi. İkinci yerdeyse Galatasaray’ı alandan silen üst üste konumlar bulan oyunu büsbütün domine eden bir Beşiktaş izledik.
Kaptığı topu mükemmel bir vuruşla gol yapan Amir, alanda basmadık yer bıramayan Salih ve sakatlandığı konumda bile pes etmeyip üç G.Saraylı’dan kurtulmayı başaran Gedson resmen Kartal’ın yüreğini çimlere seren isimlerdi. Beşiktaş bu maça hesap yapmadan çıkacak ve kazanacak demiştim dünkü yazımda.

Galatasaray’ın defans saplarından ve Muslera’nın eski Muslera olmayışından ve Okan hocanın da Ezber değişiklikler yapıp panik halinde hareket ettiğinden bahsetmiştim. Dün gece görünüm motamot böyleydi Galatasaray seyahat Beşiktaş ezdi. Kıssa bu kadar.

Not: Ali Şansalan da Hafta uzunluğu yapılan algı oyunlarına karşın maçın üstüyle başıyla oynamadan uygun bir idare gösterdi kutluyorum.

TURGAY DEMİR – BEŞİKTAŞ EZDİ

Derbinin birinci yarısında herkes çok denetimli oynamaya çalıştı. İki kadroda orta alanda rakibini bozarken kendi sağ kanatlarını daha çok kullandılar. Galatasaray birinci durumunda Omar’ın kusuruyla gol bulurken Beşiktaş iki net kaçırdıktan sonra Romain Saiss’in dayanılmaz başıyla hem tabelayı eşitledi hem de devrenin kalan kısmında oyunu istediği üzere yönlendirdi… Salih orta alanda uçanı kaçanı yakalarken, Gedson da sol taraftan yüklendi.

Galatasaray mümkün olduğunca oyunu yavaşlatıp uzun toplarla savunma ardına sarkmaya çalışırken Beşiktaş daha çok pas yaptı ve daha tesirliydi. İkinci yerdeyse Galatasaray’ı alandan silen üst üste konumlar bulan oyunu büsbütün domine eden bir Beşiktaş izledik.
Kaptığı topu süper bir vuruşla gol yapan Amir, alanda basmadık yer bıramayan Salih ve sakatlandığı konumda bile pes etmeyip üç G.Saraylı’dan kurtulmayı başaran Gedson resmen Kartal’ın yüreğini çimlere seren isimlerdi. Beşiktaş bu maça hesap yapmadan çıkacak ve kazanacak demiştim dünkü yazımda.

Galatasaray’ın defans saplarından ve Muslera’nın eski Muslera olmayışından ve Okan hocanın da Ezber değişiklikler yapıp panik halinde hareket ettiğinden bahsetmiştim. Dün gece görünüm motamot böyleydi Galatasaray seyahat Beşiktaş ezdi. Kıssa bu kadar.

Not: Ali Şansalan da Hafta uzunluğu yapılan algı oyunlarına karşın maçın üstüyle başıyla oynamadan uygun bir idare gösterdi kutluyorum.

SİNAN VARDAR – ÇOK HOŞ OLDU

Beşiktaş’ın kazanmaktan diğer alternatifi olmadığı bir derbiydi.
Siyah-Beyazlı kadrodan baskılı bir bir başlangıç beklerken Galatasaray oyuna yükünü koyan taraftı.
Icardi’nin attığı golden sonra Beşiktaş uyandı. Lakin ne uyanış! Beşiktaş oyuna o denli bir tartısını koyarken sarı- kırmızı grup savunmada güç anlar yaşadı. Beşiktaş’ta Gedson başta olmak üzere Salih ve Amir Hadjiahmetovic’in büyük savaşıyla siyah beyazlı kadro akın akın ezeli rakibinin üzerine gitti. Açık orta: Gedson maçın yıldızıydı. Saiss’le beraberliği sağlayan Beşiktaş, ikinci yarı sağlı sollu ataklarla Galatasaray’ı ablukaya aldı.

Bu baskıda Aboubakar o denli goller kaçırdı ki, saç baş yolduldu. Gol gelecekti ve geldi de… Orta sahanın yıldızlarından Amir Hadjiahmetovic unutulmayacak bir gole imza atarak Galatasaray’ın gardını düşürdü. Doğrusu Beşiktaş’ta tüm oyuncular görevini eksiksiz yerine getirdi. Siyah- Beayazlı takımda Gedson Fernandes bitmez tükenmez gücüyle maçın yıldızıydı. Salih ve Hadjiahmetovic de Gedson’a mütihiş takviye veren isimdi.
Kanatlarda Masuaki ve Rosier Beşiktaş’ta alkışı hak eden isimlerdi.

Maçın bilhassa son yarım saati Üstün Lig kalitesinin çok üzerinde bir tempoya sahne oldu. Beşiktaş 3. golü ararken Galatasaray puan avantajına korumak için en azından beraberlik için saldırdı. Fakat Aboubakar maça son noktayı olağanüstü koydu.
İzlemesi keyifliydi, bir o kadar da heyecanlıydı. Son yılların futbol kalitesi olarak en yeterli derbisiydi. “Ne maç oldu” dedirtecek bir maç oldu. Beşiktaş hak ettiği bir galibiyeti alarak tepe yarışına renk getirdi.

SİNAN VARDAR – ÇOK HOŞ OLDU

Beşiktaş’ın kazanmaktan öteki alternatifi olmadığı bir derbiydi.
Siyah-Beyazlı gruptan baskılı bir bir başlangıç beklerken Galatasaray oyuna tartısını koyan taraftı.
Icardi’nin attığı golden sonra Beşiktaş uyandı. Lakin ne uyanış! Beşiktaş oyuna o denli bir tartısını koyarken sarı- kırmızı grup savunmada güç anlar yaşadı. Beşiktaş’ta Gedson başta olmak üzere Salih ve Amir Hadjiahmetovic’in büyük savaşıyla siyah beyazlı kadro akın akın ezeli rakibinin üzerine gitti. Açık orta: Gedson maçın yıldızıydı. Saiss’le beraberliği sağlayan Beşiktaş, ikinci yarı sağlı sollu ataklarla Galatasaray’ı ablukaya aldı.

Bu baskıda Aboubakar o denli goller kaçırdı ki, saç baş yolduldu. Gol gelecekti ve geldi de… Orta sahanın yıldızlarından Amir Hadjiahmetovic unutulmayacak bir gole imza atarak Galatasaray’ın gardını düşürdü. Doğrusu Beşiktaş’ta tüm oyuncular görevini eksiksiz yerine getirdi. Siyah- Beayazlı takımda Gedson Fernandes bitmez tükenmez gücüyle maçın yıldızıydı. Salih ve Hadjiahmetovic de Gedson’a mütihiş takviye veren isimdi.
Kanatlarda Masuaki ve Rosier Beşiktaş’ta alkışı hak eden isimlerdi.

Maçın bilhassa son yarım saati Harika Lig kalitesinin çok üzerinde bir tempoya sahne oldu. Beşiktaş 3. golü ararken Galatasaray puan avantajına korumak için en azından beraberlik için saldırdı. Lakin Aboubakar maça son noktayı kusursuz koydu.
İzlemesi keyifliydi, bir o kadar da heyecanlıydı. Son yılların futbol kalitesi olarak en güzel derbisiydi. “Ne maç oldu” dedirtecek bir maç oldu. Beşiktaş hak ettiği bir galibiyeti alarak tepe yarışına renk getirdi.

Galatasaray hala avantajlı lakin Beşiktaşlı futbolcular açık ve net bildiri verdi; Son ana kadar kadar savaş!
Maçın hakemi Ali Şansalan tansiyonu yüksek derbiyi çok uygun yönetti.
Galatasaraylı futbolucular hakemi tesir altına almak istese de Şansalan alanda dik durdu.
Bundan sonrası ne mi olur? Futbolda her şey olur. Tebrikler Beşiktaş…

LEVENT TÜZEMEN – GÖREMEDİ

Bu bir tesadüf mü bilemem fakat Vodafone Park açıldığından beri her Beşiktaş maçında Muslera daima yanılgı yaptı. Bir yazımda, “Galatasaray’da herkes sarfiyat Muslera kalır” demiştim. Artık bu sözümün gerisinde değilim. Şayet Muslera yaptığı yanlışlarda ısrar ediyor ve Galatasaray puanlar kaybediyorsa idare kaleci arayışlarına girmelidir. Fizik olarak ağırlaşan ve çabukluğunu kaybeden Muslera Beşiktaş’ın birinci golünde topa çıkmadı. İkinci golde baskı altındaki Oliveira’ya yeniden pas atarak golü yedirdi ve grubunun direncini kırdı. Okan Buruk hoca olarak Karagümrük maçından sonra Beşiktaş maçında da oyuna müdahele etme konusunda zayıf kaldı. Neden mi? İcardi’nin attığı gole kadar Galatasaray daha yeterli pas yaptı, Beşiktaş’ı alanında tuttu.

Ancak Saiss’ın golünden sonra oyunun hakimi Şenol Hoca’nın öğrencileri oldu. Harikulade koşan, ikili uğraşları kazanan ve Beşiktaş’ı öne taşıyan Fernandes adeta 3 kişilik oynadı ve Okan Hoca tedbir almadı. İkinci yarıda öncelikle sıfır katkıyla oynayan Mertens erken çıkmalıydı. Ayrıyeten bir oyuncunun çıkması için devre mi beklenmeli? Biz Mertens’in berbat oynadığını gördük, Okan hoca göremedi. Oliveira berbattı lakin “Golün sebebi sensin” dercesine oyundan almak küsurdu. Beşiktaş’ın orta alanı durdurmak için Midtsjö çok erken girmeliydi. Bu kadronun kaptanı Kerem saha içinde başına nazaran oynamamalı. Attığı berbat paslardan sonra arkadaşlarına el-kol hareketi yapmamalı. İcardi attığı fevkalade gole karşın saha içinde “Yalnız adam” durumundaydı. Şayet Kerem ayağındaki topları hakikat kullansaydı İcardi daha fazla durum bulurdu. 3 puanlık avantajı olan Galatasaray için ipler hala elinde…

Galatasaray hala avantajlı fakat Beşiktaşlı futbolcular açık ve net bildiri verdi; Son ana kadar kadar savaş!
Maçın hakemi Ali Şansalan tansiyonu yüksek derbiyi çok düzgün yönetti.
Galatasaraylı futbolucular hakemi tesir altına almak istese de Şansalan alanda dik durdu.
Bundan sonrası ne mi olur? Futbolda her şey olur. Tebrikler Beşiktaş…

LEVENT TÜZEMEN – GÖREMEDİ

Bu bir tesadüf mü bilemem ancak Vodafone Park açıldığından beri her Beşiktaş maçında Muslera daima yanılgı yaptı. Bir yazımda, “Galatasaray’da herkes masraf Muslera kalır” demiştim. Artık bu sözümün gerisinde değilim. Şayet Muslera yaptığı yanılgılarda ısrar ediyor ve Galatasaray puanlar kaybediyorsa idare kaleci arayışlarına girmelidir. Fizik olarak ağırlaşan ve çabukluğunu kaybeden Muslera Beşiktaş’ın birinci golünde topa çıkmadı. İkinci golde baskı altındaki Oliveira’ya tekrar pas atarak golü yedirdi ve kadrosunun direncini kırdı. Okan Buruk hoca olarak Karagümrük maçından sonra Beşiktaş maçında da oyuna müdahele etme konusunda zayıf kaldı. Neden mi? İcardi’nin attığı gole kadar Galatasaray daha yeterli pas yaptı, Beşiktaş’ı alanında tuttu.

Ancak Saiss’ın golünden sonra oyunun hakimi Şenol Hoca’nın öğrencileri oldu. Fevkalade koşan, ikili uğraşları kazanan ve Beşiktaş’ı öne taşıyan Fernandes adeta 3 kişilik oynadı ve Okan Hoca tedbir almadı. İkinci yarıda öncelikle sıfır katkıyla oynayan Mertens erken çıkmalıydı. Ayrıyeten bir oyuncunun çıkması için devre mi beklenmeli? Biz Mertens’in berbat oynadığını gördük, Okan hoca göremedi. Oliveira berbattı fakat “Golün sebebi sensin” dercesine oyundan almak küsurdu. Beşiktaş’ın orta alanı durdurmak için Midtsjö çok erken girmeliydi. Bu kadronun kaptanı Kerem saha içinde başına nazaran oynamamalı. Attığı makus paslardan sonra arkadaşlarına el-kol hareketi yapmamalı. İcardi attığı dayanılmaz gole karşın saha içinde “Yalnız adam” durumundaydı. Şayet Kerem ayağındaki topları gerçek kullansaydı İcardi daha fazla konum bulurdu. 3 puanlık avantajı olan Galatasaray için ipler hala elinde…

REHA KAPSAL – SENARYO

Bu derbinin özelliği yalnız birbirlerine üstün sağlamak değil, tıpkı vakitte kalan 6 haftada şampiyonluk yarışında tek ekip mı olacak, yoksa üç ekibin da içinde bulunduğu keyifli ve heyecanlı bir gayret mi olacak? Galatasaray’ın alana çıkardığı 11 ülkü olabilir ancak saha içindeki oyun anlayışı yanlıştı. Beşiktaş’ın kuracağı tuzaklara karşı ve maçın içindeki değişen stratejiye karşı Okan Buruk hiç bir tedbir almamış. Grup öndeyken ve gerideyken hiçbir simülasyon antrenörlüğünde bile beklenenenin çok altında çok zayıf kaldı. Beşiktaş çok yüklenmeyi her zamanki üzere sağ koridordan Rosier ve Redmond ile yaptı. Kerem’in savunma dayanağının hiç olmayışı, Oliveira’nın o bölgeye hiç yardıma gelmemesi Adegkube’yi o bölgede yalnız bıraktı. Doğal olarak da Beşiktaş zati tesirli olduğu bu koridordan çok saldırdı ve sonuca ulaşmayı da çok düzgün bildi. Muslera’nın geçmiş devirlerde Taylan’a, Berkan’a, Torreira’ya en son da Oliveira’ya sırtı dönükken oyun kurulumunda attığı pas tahminen de Galatasaray ismine kırılma anı olduğu üzere maçı da kaybettiği kısımdı.

Beşiktaş taraftarı ekibini 90 dakika yükseltti. Yarattığı harika atmosferle oyuncuların gayretine, isteğine, kazanma dileğine büyük katkı yaptı. Geriye düştüğünde bile oyuncuların isyan edip tekrar galip gelmesindeki en kıymetli faktördü. Bilhassa Salih, Hadziahmetovic ve Gedson, Galatasaray orta alanına karşı yüksek dominasyonuyla bu alandaki makine dairesini kusursuz kullanarak maçı bu bölgede kazandı. Farklı sonuçlar elde etmek için alışılmışın dışında düşünmelisiniz ve makûs vakitte gerçek strateji ve planlama yapmalısınız. Her maçın ve derbinin senaryosu başkadır, senaryoyu teknik adamlar müellif. Gişe hasılatı galibiyetle orantılıdır.

REHA KAPSAL – SENARYO

Bu derbinin özelliği yalnız birbirlerine üstün sağlamak değil, tıpkı vakitte kalan 6 haftada şampiyonluk yarışında tek kadro mı olacak, yoksa üç kadronun da içinde bulunduğu keyifli ve heyecanlı bir gayret mi olacak? Galatasaray’ın alana çıkardığı 11 ülkü olabilir lakin saha içindeki oyun anlayışı yanlıştı. Beşiktaş’ın kuracağı tuzaklara karşı ve maçın içindeki değişen stratejiye karşı Okan Buruk hiç bir tedbir almamış. Ekip öndeyken ve gerideyken hiçbir simülasyon antrenörlüğünde bile beklenenenin çok altında çok zayıf kaldı. Beşiktaş çok yüklenmeyi her zamanki üzere sağ koridordan Rosier ve Redmond ile yaptı. Kerem’in savunma dayanağının hiç olmayışı, Oliveira’nın o bölgeye hiç yardıma gelmemesi Adegkube’yi o bölgede yalnız bıraktı. Doğal olarak da Beşiktaş zati tesirli olduğu bu koridordan çok saldırdı ve sonuca ulaşmayı da çok uygun bildi. Muslera’nın geçmiş devirlerde Taylan’a, Berkan’a, Torreira’ya en son da Oliveira’ya sırtı dönükken oyun kurulumunda attığı pas tahminen de Galatasaray ismine kırılma anı olduğu üzere maçı da kaybettiği kısımdı.

Beşiktaş taraftarı grubunu 90 dakika yükseltti. Yarattığı harika atmosferle oyuncuların uğraşına, isteğine, kazanma isteğine büyük katkı yaptı. Geriye düştüğünde bile oyuncuların isyan edip tekrar galip gelmesindeki en değerli faktördü. Bilhassa Salih, Hadziahmetovic ve Gedson, Galatasaray orta alanına karşı yüksek dominasyonuyla bu alandaki makine dairesini kusursuz kullanarak maçı bu bölgede kazandı. Farklı sonuçlar elde etmek için alışılmışın dışında düşünmelisiniz ve makus vakitte gerçek strateji ve planlama yapmalısınız. Her maçın ve derbinin senaryosu başkadır, senaryoyu teknik adamlar muharrir. Gişe hasılatı galibiyetle orantılıdır.

Beşiktaş Galatasaray derbisi sonrası yıldız isme flaş sözler! “Klasik yanılgısını yaptı”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnano
betnano
betnano
betnano
betnano giriş
sekabet
sekabet giris
totobet giris
totobet
supertotobet
supertotobet giriş
gebze avukat
gebze avukat firmaları
casino oyunları
en güvenilir bahis siteleri
forex firmaları
radar fx
dyorex
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
vbet giriş
vbet giriş
ngsbahis giriş
ngsbahis giriş
golden bahis
golden bahis
betnano giriş
Giriş Yap

Gündem Spor - Spor Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!